úvodní strana > Petr Czasch > Vasův běh 2004

Vasův běh 2004

vloženo: 16.3.2004

Vasaloppet - 7.3.2004
Na startu slavného Vasova běhu ve Švédsku byl také Petr Czasch. Se startovním číslem 7988 ujel 90 km závod v čase 8:11:56, v pořadí 8253.

Více o tomto závodu na http://www.vasaloppet.se/wps/VasaCMS/
generated/resources.Loppinfosektion/
loppen/en/Vasaloppet/envasaloppetpresentation.html

trať

ZÁŽITKY  ZE ZÁVODU

Ani počtvrté se mi nepodařilo Vasák zdolat pod 8 hodin. Po trase mě předběhlo asi tisíc borců a dva lední slimáci. Skončil jsem na pěkném osmitisícímdvěstěpadesátémtřetím místě.

PŘÍBĚH TRÁPENÍ

Prvních 45 km bylo perfektních - super máza, parádní stopa. Po obědě na Evertsbergu (půl sladké housky, borůvková polívka a jonťák), se ale oteplilo, že ze sněhu se stala kaše a stopy úplně zmizely. Ruce a nohy začaly odmítat spolupráci a přestaly mít chuť pokořit osmihodinový cíl stanovený hlavou. Fišery střílely na každém krtičáku. Na 55 km jsem domazal sádlem - nepomohlo. Na občerstvovačce v Oxbergu jsem si vystál frontu a svěřil mázu odborníkům z firmy TOKO.  Máza byla dobrá  jen na úsecích v lese. Ve volném prostoru a na kopečcích to stále bylo sado-maso. Na další mazací experimenty jsem ale už rezignoval. Kolem 80 km mě předjel ais 70-ti letý veterán, s úsměvem mi ještě něco sděloval svou brilantní švédštinou, ale já jsem byl tak hotový, že jsem se nezmohl ani na "entšuldigen ich nicht frštehen" a dál se pomalu ploužil do cíle.
Po doběhu bych rukama nezlomil ani křídu, jak to uměl silák Jiří Grossman. Tak jsem zubama pomohl neschopným rukám vysléct oblečení a dal sprchu.
I tento ročník Vasáku (jubilejní 80.)  byl super zážitek a přinesl mi mnoho zkušeností. Například to, že najezdit před ním na běžkách dvacet-třicet kilometrů je fakt málo a pivní soustředění pár dnů před závodem tento handicap nevyrovná.
No, uvidíme příště.