úvodní strana > Petr Czasch > OSOBNÍ A PROFESNÍ ŽIVOTOPIS

OSOBNÍ A PROFESNÍ ŽIVOTOPIS

vloženo: 5.9.2008

 

Petr Czasch
narozen 9. 8. 1960 v Bruntále

 

OSOBNÍ ŽIVOTOPIS                    

Narodil jsem se a krásné dětství se svým bratrem Janem prožil v českoněmecké rodině nástrojaře Bruna Czasche a učitelky Jindřišky Czaschové, rozené Molitorové.
Jsem podruhé ženatý, mám šest dětí vlastních + jedno vyženěné, ve věku od 9 do 27 let (4 kluci a 3 holky), dvě vnučky (3 + 1 rok) a jednu manželku Michaelu (18+26 let). Bydlím v Karlovicích, Zadní Ves 19, v místě, kde má moje rodina kořeny do roku 1750.
          
Rád čtu (dobré knihy stále dokola: Václava Cílka, Jeho svatost Dalajlamu, Mahatma Gándhího, Miloše Žádníka …), rád poslouchám hudbu (dobrou stále dokola: Blue Efect, Vladimíra Mertu, Petera Gabriela, Stinga …), mám rád humor a legraci (např. každoroční příprava programu oslav MDŽ). Rekreačně dělám orientační běh a pomalu běhám na lyžích (Vasův běh za 8 hod). Nejoblíbenější jídlo: pivo a lískooříšková tatranka (ne čoko).
 

PROFESNÍ  ŽIVOTOPIS

Jsem vyučený zedník s maturitou (SOU Bruntál; Střední průmyslová škola stavební v Opavě). Po střední škole jsem od roku 1981 do května 1990 pracoval postupně jako zedník, zednický parťák, mistr a stavbyvedoucí (rok a půl u Vojenských staveb Brno a 8 let na stavebním středisku státních statků Bruntál ve Starém Městě).
 
Podnikat jsem začal v červnu 1990 jako parťák 6-ti členné zednické skupiny. Zednická parta se časem rozrostla na stavební firmu Czasch, spol. s r.o. se sídlem v Bruntále (www.czasch.cz)
Postupně jsme rozšiřovali počet zaměstnanců a nabídku služeb. V roce 2003 měla firma 230 zaměstnanců a poprvé po 13 letech podnikání jsem byl nucen propouštět své spolupracovníky. Jako první dobrovolně opustil firmu můj bratr - aby mi situaci ulehčil. Byly to pro mne těžké chvíle. Zejména proto, že existenční problémy jsme měli ne z důvodu odvádění nekvalitní práce, ale ... o tom již vyčerpávajícím způsobem hovoří úvodní část projektu Cesta k hospodářské a sociální rovnováze - Vnitrostátní offset (díl 1. Studie - www.vnitrostatnioffset.cz).
Stavební firmu jsem prodal v roce 2007 svým přátelům za 6,5 mil Kč, abych se mohl věnovat rodině a politice.
 
 
Oblíbená moudra
 
Nic nebudu dělat s ohledem na veřejné mínění, všechno budu dělat s ohledem na své svědomí.
                                                                                                     Lucius Annaeus Seneca
Nad nikoho se nepovyšuj, před nikým se neponižuj!
                  Babička z pohádky O pyšné princezně
 
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
                                                   (autora neznám)
 
Za všechny naše problémy může nedostatek teoretických vědomostí a praktických zkušeností.
                                                                       (dosud si myslím, že jsem si to vymyslel sám)   
 
 Petr Czasch , 2.9.2008