úvodní strana > Vnitrostátní Offset 1 - I. část - studie

VNITROSTÁTNÍ OFFSET 1 - I. ČÁST - STUDIE

vnitrostátní offset 1 - studie  ZIP 288,74 kB                                           

Hrubý a Nízký Jeseník – středohory, které svou polohou a historickým vývojem v přilehlých oblastech stále ještě oplývají svým jediným bohatstvím  - množstvím krajinných a mnohdy panensky přírodních hodnot.

Pohled z Mravenečníku, jaro 2004

Život na horách a v podhůří byl vždy symbolem skromnosti a soudržnosti. Lidé zde uměli žít a být šťastní v podstatně těžších podmínkách než v nížinách a městech. Byla to jejich volba a generace po generaci se  přizpůsobovala životu v této oblasti v souladu  s historickým a technickým vývojem. Vládla zde přirozená rovnováha.

Politický vývoj po ukončení 2. světové války zasadil tomuto přirozenému procesu první ránu, rozdělil dříve v symbióze žijící  národy a odsunem Němců – většiny původního obyvatelstva Jeseníků přeťal vše, co zde bylo po dlouhé generace budováno.
           
Poválečná euforie a podmínky, které stát pro život  v této oblasti vytvářel, měly tuto historickému vývoji  hluboce zasazenou ránu  zhojit. Vývoj po roce 1989 ale ukázal, že rána stále silně krvácí.

(pokud Vás zajímá námi navrhovaná možnost podpoření hospodářsky slabých regionů na příkladu Jeseníků, klikněte na odkaz)  vnitrostátní offset 1 - studie 2,84 MB nebo  ZIP  288,74 kB 
vloženo: 28.2.2004